نقد و بررسی سینک گرانیتی

 سینک گرانیتی

برای نقد و بررسی سینک گرانیتی از اینجا شروع میکنم که یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین وسایل آشپزخانه سینک آشپزخانه است. فرقی نمی کند که شما در آشپزخانه از ماشین ظرفشویی بهره می برید یا خیر . به هرحال شما در زمان آشپزی نیاز به شستشو های آنی دارید .همانطور که که میدانید بشر همواره در حال بهبود و بروز رسانی زندگی خود ، ابزار ها و وسایل خود است.

اکثر سینک توکار ها از فولاد ضد زنگ با چند مدل و طرح محدود تولید می شدند. اما خوشبختانه امروزه برای انتخاب سینک گزینه های خیلی متنوعی از لحاظ جنس و طرح و رنگ وجود دارد و دیگر مجبور نخواهید بود در انتخاب سینک کورین آشپزخانه تان محدود شوید. تیم ما سعی دارد  یکی از نوین ترین جنس های  که چند سالی است در ایران رواج فوق العاده ای  پیدا کرده و به عنوان و سینک کورینی و یا سینک های گرانیتی معروف است را معرفی نماید. جنس مواد اصلی این سینک ها عمدتا از پودر گرانیت تشکیل شده اند  ظاهری شبیه سینکهای سنگی دارد اما مقاومت آن بسیار بیشتر و از لحاظ رنگ متنوع تر است.
تیم ما قصد دارد  ابتدا خصوصیات سینک های گرانیتی را بررسی نموده و به این پرسش پاسخ دهیم که که آیا سینکهای گرانیتی انتخاب مناسبی برای آشپزخانه شماست یا خیر ؟!

 

سینک گرانیتی سفید

مقاومت سینک گرانیتی در برابر ضربه :

ابتدا باید در نظر داشت که سینک آشپزخانه محلی است که احتمال ضربه های شدید یا انداخت وسایل سنگین مانند قابلمه های بزرگ  در آن وجود دارد . پس اولین نکته ای که باید بررسی شود این است که آیا این سینک های گرانیتی تاب تحمل ضربه های شدید را دارد یا خیر. همه ما به خوبی میدانیم شدت ضربه در پاسخ این سوال تاثیر مهمی دارد. بدیهی است ضربه های خیلی سهمگین البته نباید فراموش کنیم که ضربه های خیلی شدید در سینک های استیل باعث تغییر شکل سینک می شود اما سینک گرانیتی در برابر ضربه مقاومت بالاتری دارد. به طور قطع می توان گفت  امکان شکست سیک گرانیتی واقعی بعد از نصب صفر می باشد

مقاومت سینک گرانیتی در برابر خراشیدگی

سینکهای استیل در اثر برخورد اجسام نوک تیز دچار خراش می شوند و این خراشها ظاهر سینک را به مرور تحت تاثیر قرارداده و براقیت سینک استیل از بین خواهد رفت.  حال آنکه سینکهای گرانیتی با کیفتهای مختلفی در بازار موجود می باشد و هرچقدر تراکم ذرات این سینکها بیشتر باشد دوام بیشتری دربرابر خراش خواهد داشت. در هر حال سینک گرانیتی از این نظر نسبت به سینکهای استیل برتری دارند. البته دقت داشته باشید استفاده از اجسام نوک تیز یا سیم ظرفشویی برای نظافت سینک به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

تنوع طرح سینک گرانیتی

با توجه به خاصیت جنس سینکهای گرانیتی تنوع مدل در سینکهای گرانیتی بسیار بیشتر از سینکهای استیل است .در واقع نوع جنس این محصولات این امکان را فراهم نموده است که انواع مختلفی از انحنا و خمیدگی در سینک توسط تولید کننده ایجاد شود. حال تنوع جنس مورد استفاده در سینکهای گرانیتی تنوع طرحها را در این دسته از سینکها بیشتر می نماید.

سینک گرانیتی مشکی
سینک گرانیتی مشکی

 

تنوع رنگ سینک گرانیتی :

امروزه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، رنگ نقش مهمی را ایفا می نمایند و در واقع رنگ به جزء جدانشدنی از طراحی های دکوراسیون تبدیل شده است. تنوع رنگ در سینکهای گرانیتی  همانند سنگ گرانیتی مختلف که دارای رنگ های متعدد هست، می باشد.

بیشتر بخوانید: انواع سنگ کورین مشکی

پس اصلا نگران ست نشدن سینک خود با رنگ صفحه کابینت و یا دکوراسیون خانه خود نباشید .

مقاومت سینک گرانیتی در برابر حرارت :

نکته مهم در نگهداری سینکهای آشپزخانه چه استیل و سینک گرانیتی ، مراقبت از آنها در برابر حرارت است. مقاومت به حرارت در سینک گرانیتی , واقعی به دلیل دارا بودن درصد زیاد سنگ  بسیار بیشتر از سینکهای استیل است . اما توصیه می شود برای طول عمر بالاتر سینک از گذاشتن ظرف داغی که به تازگی از روی شعله برداشته اید  به طور مستقیم داخل سینک ، خودداری نمایید

 

سینک گرانیتی تک لنگه

نصب سینک گرانیتی :

نصب سینک گراتینی پیچیدگی خاصی ندارد و مشابه سینکهای استیل نصب می شوند و تنها نکته با اهمیت در اینخصوص وزن بیشتر سینک گرانیتی نسبت به سینکهای استیل است. نیاز است برای نصب ساپورت قویتری شوند. البته این خود به نوعی مزیت است  چرا که این وزن بیشتر کیپ شدگی بسیار زیادی ما بین سینک و صفحه ایجاد میکند .

توصیه کورین استون  این است از نصابهای حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید تا به مشکل بر نخورید.

تمیز کردن سینک گرانیتی :

رعایت بهداشت سینک به دلیل تماس مستقیم با مواد غذایی بسیار مهم است .در بعضی از سینک های گرانیتی به دلیل ایجاد یک پوشش نانو روی سینک شما میتوانید با قوی ترین و خورنده ترین مواد شوینده ها نیز به نظافت آنها بپردازید ولی به طور کلی بهترین وسیله برای تمیز کردن آنها مقداری مایع دستشویی وآب است.

 

 

سینک گرانیتی خوب
سینک گرانیتی خوب

سینک گرانیتی با قیمت مناسب :

سینک از آن دسته از تجهیزات آشپزخانه است که پس از هربار تعویض کابینت یا منزل امکان استفاده مجدد یا جا به جایی از آن وجود ندارد پس توصیه ما به مشتریان این است که در انتخاب سینک آشپزخانه ، قیمت آن را نیز مدنظر قراردهند تا انتخابی مقرون به صرفه داشته باشید و قیمت بالای سینک الزاما دلیل بر کیفیت بالای آن نیست.